LEVEITÄ HYMYJÄ JA REHELLISTÄ WAKE-FIILISTÄ
VÄLITÄMME PARHAITEN YHDESSÄ!
TÄNÄ KESÄNÄ FWWF:N KIERTUEBUSSI
MAHDOLLISTAA SUOMIWAKETOURIN TOTEUTTAMISEN
TAVALLA, JOTA EI OLE ENNEN NÄHTY!

WETSUITS AT THE PARK KOOSTUU SEITSEMÄSTÄ jamittelu-sessaRista,
UKKOHALLAN SM-VIIKON FEATURES ONLY KILPAILUSTA JA
HUIPENTUU HELSINGISSÄ PIDETTÄVIIN FINAALEIHIN!

KEEP IT FUN. KEEP IT FRESH. KEEP IT REAL.

Tämä rohkea laji on ympäristöystävällistä,
helppoa oppia sekä erittäin hauskaa vesillä liikkumista.

Kiertueen osakilpailuihin ovat kaikki tervetulleita kannustamaan ja fiilistelemään! 
Löydät lisää kilpailun säännöistä & kulusta TÄSTÄ
ja TÄÄLTÄ voit hankkia itsellesi osallistumisoikeuden kilpailuihin.

TULOKSIA

KOKONAISPISTEET

NAISET
1. ANNE HARJUNIEMI – 7
2. kristiina nyman – 6
3. maria similä – 5
4-5. Ella Klemola – 3
4-5. Sanna Sakko – 3
6. Veera oiva – 2
7. Vilina Koivisto- 1
8. ROSA LAUKKA – 0

MIEHET
1.ERKKA LEHTONEN – 13
2-3. petteri väisänen – 5
2-3. janne kilpiö – 5
4. pekka rintala – 3
5. Niko Pelkonen – 2
6-8. Lauri kupari – 1
6-8. Max reuter – 1
6-8. philippe kunte – 1
9-25. Miko ratavaara – 0
9-25. LASSE SALAKARI – 0
9-25. Ville pääkkönen – 0
9-25. SAKARI SATOMAA – 0
9-25. TOMI TIAINEN – 0
9-25. TEEMU HAIMAKAINEN – 0
9-25. LASSE MIKKONEN – 0
9-25. Lauri kousa – 0
9-25. Niko saarilahti – 0
9-25. Dann mensah – 0
9-25. aleksi lintunen -0
9-25. ARI-PEKKA HÄRKÖNEN – 0
9-25. Janne rantanen – 0
9-25. esko Heinonen – 0
9-25. ELIJAS JOKELA – 0
9-25. Jussi Saari – 0
9-25. Juha santtila – 0

JUNIORIT
1. DENNIS LARKIALA 11v – 8
2-4. sebastian saares 11v – 4
2-4. ELIAS HÄMÄLÄINEN 14v- 4
2-4. JONNE LEHTORANTA 14v- 4
5. Sampsa Santtila 14v – 3
6-7. VLADIMIR MEYER 7v – 2
6-7. Allu Peltokangas 11v – 2
7-8. Vuokko Hyvärinen 11v – 1
7-8. matias lehtoranta 11v – 1
10. Henri kerola 17v – 0

OULU WAKEPARK 13.7. 

NAISET
1. Anne Harjuniemi
2. Veera Oiva
3. VILINA KOIVISTO

MIEHET
1. Petteri väisänen
2. Erkka Lehtonen
3. Niko Pelkonen

JUNIORIT
1. Sebastian saares 11v
2. Dennis Larkiala 11v
3. Vuokko HYvärinen 11v

EPOP-Wake 6.7. 

NAISET
1. Ella Klemola

MIEHET
1. Janne Kilpiö
2. Erkka Lehtonen
3. Niko Pelkonen & Lauri Kupari

JUNIORIT
1. Sampsa santtila 14v
2. Allu peltokangas 11v
palkinto Kehittyneimmälle: Eppu Mäkelä 11v

RIDENJOY 30.6. 

NAISET
1. Kristiina nyman
2. Anne harjuniemi
3. Sanna sakko

MIEHET
1.ERKKA LEHTONEN
2. Petteri väisänen
3. max reuter

JUNIORIT
1. Jonne lehtoranta 14v
2. Vladimir meyer 7v
3. Matias lehtoranta 11v

wakevalley 16.6. 

NAISET
1. MARIA SIMILÄ
2. SANNA SAKKO
3. ANNE HARJUNIEMI

MIEHET
1.ERKKA LEHTONEN
2. Pekka Rintala
3. Philippe kunte

JUNIORIT
1. DENNIS LARKIALA 11v
2. ELIAS HÄMÄLÄINEN 14v
3. Sebastian saares 11v

LAGUUNI 25.5. 

NAISET
1. KRISTIINA NYMAN
2. MARIA SIMILÄ
3. ANNE HARJUNIEMI

MIEHET
1.ERKKA LEHTONEN
2. JANNE KILPIÖ
3. PEKKA RINTALA

JUNIORIT
1. DENNIS LARKIALA 11v
2. ELIAS HÄMÄLÄINEN 14v
3. JONNE LEHTORANTA 14v

KIERTUEEN PR & OSAKILPAILUT
ERKKA LEHTONEN
+358 40 563 2253
ERKKA@FWWF.FI

B2B MYYNTI
Mikko NYQVIST
+358 50 5673565
MIKKO.NYQVIST@GMAIL.COM

Kauden 2019 lisenssit nyt myynnissä: www.suomisport.fi Piilota tämä ilmoitus